Це осередок мудрості, культури. Вона – посередник між книгою і дитиною.

Виховуючи в кожного учня повагу і любов до книги, значне місце в роботі шкільної бібліотеки щодо збереження навчальної книги відводиться проведенню масових заходів, на яких бібліотекар з вчителями - предметниками, вчителями початкових класів, класними керівниками, лідерами учнівського самоврядування прилучає дитину до книги, вчить її берегти для майбутнього покоління.
      Велику увагу приділяється наочній популяризації книги і читання з метою розкриття бібліотечного фонду розвитку читацьких інтересів, самоосвіти учнів, у бібліотеці оформлені книжкові виставки художньої та науково-пізнавальної літератури на теми:
«Книга  - джерело знань»
«Зупинись на хвилинку подивись на новинку»
«Коли закінчились уроки...»
«Во имя завтрашнего дня»
«Війна у пам’яті, біль у серці”
  Оформлені папки – скарбнички для класних керівників щодо проведення різноманітних свят.
    Проведені рейди «Живи, книго!»  показали, що робота по збереженню підручників, учнями школи, ведеться добре.
   В кожному класі працює актив, є план заходів та куточки «Живи, книго!», створені «Пости бережливих», які перевіряють стан збереження підручників раз на місяць, допомагають в роботі з боржниками, їхню роботу організовує та контролює оргкомітет, до складу якого входять учні та вчителі. Результати рейду  по перевірці підручників висвітлюються в класних куточках та зошиті «Живи, книго!». Вчителями - предметниками і класними керівниками ведеться постійна робота по збереженню підручників та вихованню учнів бережливого ставлення до книги.